DZIAŁANIA POLICJI

Tarnowo Podgórne - Policjant uratował zbłąkane zwierzę

Wielkim sercem i niezwykłą czujnością wykazał się policjant z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. Kiedy zobaczył na drodze zbłąkane zwierzę, zatrzymał auto, wstrzymał ruch pojazdów i zabrał je ze sobą. Mała lisiczka, którą uratował znalazła już odpowiednie schronienie.

W minioną sobotę, w godzinach porannych aspirant sztabowy jechał na służbę do Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym. W pewnym momencie na ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu zauważył przy drodze zbłąkane zwierzę. Natychmiast zatrzymał swój samochód, wstrzymał ruch pojazdów i podszedł z zachowaniem środków ostrożności do zwierzęcia.

Okazało się, że był to mały lis. Funkcjonariusz bez chwili wahania zaopiekował się nim. W związku z tym, że zwięrzę było ranne, po przybyciu na jednostkę, policjanci, którzy kończyli nocną zmianę, zabrali malucha do miejscowego weterynarza.

Tam, okazało się, że jest to miesięczna lisiczka, której specjalista udzielił pomocy. Następnie funkcjonariusze znaleźli jej tymczasowe schronienie w Centrum Rehabilitacji Uniwersytetu Przyrodniczego. Kiedy zwierzę odzyska siły i w pełni wróci do zdrowia uzyska odpowiednie schronienie. 

Policjanci po raz kolejny udowodnili, że los zwierząt nie jest im obojętny.

Marta Mróz