DZIAŁANIA POLICJI

Jeżyce - Zaatakował starszego mężczyznę, został zatrzymany

Data publikacji 26.04.2021

Policjanci z poznańskich Jeżyc zatrzymali 44-latka, który zaatakował starszego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 kwietnia br. w godzinach wieczornych przy Rondzie Kaponiera. Kryminalni operacyjnie ustalili napastnika, który usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Za to przestępstwo zgodnie z kodeksem grozi kara do 2 lat więzienia.

6 kwietnia br. do Komisariatu Policji na Jeżycach przyszedł 80-latek, który zgłosił przestępstwo. Oświadczył, że w niedzielę wielkanocną został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik podbiegł do niego i znienacka uderzył go pięścią w tył głowy, po czym senior upadł na ziemię. Do zdarzenia doszło około godziny 20.00 w przejściu podziemnym pod Rondem Kaponiera w Poznaniu.

Kryminalni z jeżyckiego komisariatu słysząc to, natychmiast zaangażowali się w sprawę, aby ustalić sprawcę tego czynu. Policjanci pracowali operacyjnie, a zebrany materiał pozwolił na wytypowanie osoby, która mogła dokonać tego przestępstwa.

16 kwietnia br. w godzinach porannych podejrzewany został zatrzymany przez funkcjonariuszy w mieszkaniu przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu. W trakcie zatrzymania mężczyzna był agresywny w związku z tym został przez policjantów obezwładniony i doprowadzony do miejscowego komisariatu.

Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu, twierdząc, że w czasie zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała za co grozi mu do 2 lat więzienia.

Marta Mróz        

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.44 MB)