DZIAŁANIA POLICJI

Nowe Miasto - Cztery osoby zatrzymane, w tym dwoje nieletnich

Data publikacji 22.04.2021

Zarzutami z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zakończyło się spotkanie towarzyskie w jednym z mieszkań w rejonie poznańskiego Chartowa. Kryminalni z Nowego Miasta ustalili, że mężczyzna, który tam przebywa może posiadać i rozprowadzać narkotyki - nie mylili się. Teraz zatrzymanych czeka sprawa przed sądem.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto w związku ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej operacyjnie ustalili mężczyznę, który mógł posiadać środki odurzające. 14 kwietnia br. zapukali do drzwi jego mieszkania w rejonie poznańskiego Chartowa. Okazało się, że wewnątrz odbywało się spotkanie towarzyskie. W związku z tym, że na stole policjanci zauważyli słoik, a w nim, susz roślinny koloru brunatnego o charakterystycznym zapachu, to wszystkie osoby zostały wylegitymowane.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jeden z uczestników spotkania był poszukiwany do odbycia kary w Zakładzie Karnym za wcześniejsze przestępstwa, 15-letnia dziewczyna była poszukiwana, ponieważ nie powróciła z przepustki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego we Wrocławiu, a 17-latek, który był z nimi okazało się, że chwilę wcześniej  kupił od starszego kolegi narkotyki. W związku z tym 4 osoby zostały zatrzymane. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli krzew konopi oraz przyrządy do porcjowania i ważenia narkotyków.

27-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące posiadania prawie 84 gramów narkotyków, udzielania ich małoletniemu oraz uprawy konopi. Grozi mu kara więzienia na okres nie krótszy od 3 lat. Nieletni, który posiadał narkotyki, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Marta Mróz 

  • mężczyzna doprowadzony przez dwóch policjantów w kajdankach trzymanych na ręce założone z tyłu