DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Czworonożny funkcjonariusz na emeryturze

Data publikacji 21.04.2021

Nie każdy pies służbowy ma tyle szczęścia co Batman. Kiedy okazało się, że po 8 latach służby, ze względów zdrowotnych, pies musi przejść na emeryturę, jego przewodnik nie wahał się ani minuty. Teraz czarny jak węgiel czworonóg jest pełnoprawnym członkiem jego rodziny i korzysta z uroków psiej emerytury.

Pies służbowy Batman z Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w lutym br. przeszedł na zasłużoną emeryturę. 8-letni czarny Batman przyjechał do Poznania w 2017 roku z jednostki w Rawiczu. W służbie wraz ze swoim przewodnikiem mł. asp. Marcinem Gronkiem sprawdzał budynki pod kątem podłożenia w nich materiałów wybuchowych. Na emeryturę przeszedł ze względów zdrowotnych. Teraz jest członkiem rodziny swojego przewodnika i w pełni korzysta z beztroski wolnego czasu.

Obecnie w poznańskim Ogniwie Przewodników Psów Służbowych służbę pełni 12 przewodników i 24 czworonożnych funkcjonariuszy. Psy są wykorzystywane w różnego rodzaju akcjach: poszukiwawczych, ratowniczych, do wykrywania ładunków wybuchowych, narkotyków, a także w codziennej służbie patrolowej. Ponadto psy i przewodnicy cyklicznie doskonalą swoje umiejętności w trakcie ćwiczeń i szkoleń.

Dominika Pupkowska-Bral

 

  • Czarny pies Batman
  • Czarny pies Batman
  • Czarny pies Batman
  • Czarny pies Batman
  • Czarny pies Batman