Nowe Miasto - Zatrzymany za kradzieże paliwa - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Aktualności

Nowe Miasto - Zatrzymany za kradzieże paliwa

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali mężczyznę, który ukradł ponad tysiąc litrów paliwa. Sprawca kilkukrotnie wszedł na teren żwirowni, zniszczył przewody paliwowe oraz zbiorniki, zabrał paliwo, a następnie je spieniężył. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. grozi mu 10 lat więzienia.

8 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji na Nowym Mieście zatrzymali mężczyznę, który ukradł ponad tysiąc litrów paliwa.

Sprawa miała swój początek tego samego dnia w godzinach porannych. Wtedy sprawca przyjechał swoim samochodem na teren żwirowni w rejonie Nowego Miasta. Zaparkował swój pojazd, a następnie uszkodził przewody paliwowe oraz zbiorniki w maszynach budowlanych, żeby zabrać paliwo. Kiedy zapełnił kilkanaście pojemników tą płynną substancją, okazało się, że pojazd ugrzązł w błocie, ponieważ był tak dociążony, że nie mógł ruszyć z miejsca. W związku z tym złodziej, przeniósł skradziony łup do innego pojazdu i odjechał.

Po kilku godzinach 46-latek wrócił po swój samochód, lecz został zauważony przez pracowników firmy. Początkowo próbował prosić mężczyzn o pomoc w wyciągnięciu auta tłumacząc, że przyjechał łowić ryby, lecz oni wiedząc, że w ostatnim czasie zdarzały się podobne sytuacje natychmiast wezwali na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze potwierdzili, że 46-latek miał związek z tą sprawą oraz trzema innymi kradzieżami, które miały miejsce w tym rejonie. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu czterech zarzutów za  kradzieże i uszkodzenie przewodów paliwowych. Za te czyny zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat więzienia.   

Marta Mróz