Aktualności

Poznań - Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość wszystkich ubrań wyceniono na ok. jeden milion złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do lat 5.

16 listopada br. podczas działań skierowanych przeciwko nieuczciwym handlarzom, policjanci  z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kontrolowali na terenie powiatu poznańskiego punkty hurtowej sprzedaży odzieży.

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że  do sprzedaży oferowane są towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogą wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.  

Podczas kontroli stoisk, policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek o wartości ok. jednego miliona złotych. Jak się okazało oferowane do sprzedaży ubrania i obuwie nie miały nic wspólnego z oryginałami. Towar ten nie trafi już do klientów.

Podczas intensywnych działań policjantów zatrzymano czterech obywateli Bułgarii. Ponadto zatrzymani nie posiadali stosownych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do lat 5.

RL.

  • Zabezpieczone towary
    Działania Policji
  • Zabezpieczone towary
    Działania Policji
Powrót na górę strony