Rozpoznajesz te osoby? Zadzwoń

Północ - Rozpoznajesz tego mężczyznę? Skontaktuj się z policjantami!

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań - Stare Miasto prowadzą postępowanie dotyczące próby uprowadzenia dziecka. Do zdarzenia doszło 18 października br. na terenie przedszkola w Poznaniu. Policjanci uzyskali wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z tym przestępstwem. Wszystkich, którzy go rozpoznają ze zdjęcia, prosimy o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań - Północ prowadzą postępowanie w sprawie próby uprowadzenia dziecka. 18 października br. do jednego z przedszkoli na terenie miasta przyszedł nieznany mężczyzna i chciał odebrać dziecko wskazując je z imienia i nazwiska. Nie był jednak na liście osób upoważnionych do jego odbioru, więc ostatecznie maluch został z opiekunkami, a sprawa została zgłoszona na Policję. 

Z informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że związek z tą sprawą może mieć mężczyzna w wieku ok. 40 lat, 180 cm wzrostu, posługujący się językiem polskim z wyraźnym wschodnim akcentem. Podejrzewany w dniu zdarzenia ubrany był w czapkę z daszkiem, czarne dresowe spodnie, pikowaną, zielono-granatową kurtkę, sportowe buty i poruszał się na hulajnodze elektrycznej.

Policjanci zajmujący się tą sprawą nie wykluczają, że to zdarzenie może mieć związek z trwającym od dłuższego czasu konfliktem pomiędzy rodzicami dziecka w zakresie sprawowania nad nim opieki.  

Każdego, kto rozpoznaje osobę ze zdjęcia lub posiada istotne informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości – prosimy o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 77 146 11/12 lub 112.

Marta Mróz 

Powrót na górę strony