Rozpoznajesz te osoby? Zadzwoń

Nowe Miasto - Rozpoznajesz tę kobietę? Zadzwoń!

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą "na policjanta". Do zdarzenia doszło 13 sierpnia br. w Poznaniu. Osoby, które rozpoznają kobietę na zdjęciach, proszone są o kontakt z policjantami.

Policjanci z Nowego Miasta prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą "na policjanta". Do zdarzenia doszło 13 sierpnia br. Tego dnia, na stacjonarny numer telefonu starszej pani zadzwoniła kobieta, która poprosiła o rozmowę z wujkiem. Po chwili, połączenie to zostało przerwane i po kilku minutach na ten sam numer telefonu zadzwonił mężczyzna, który przedstwił się jako policjant - Andrzej Sokołowski. Mężczyzna oświadczył, że pieniądze starszej pani, które zgromadziła na koncie bankowym są zagrożone i prosi o pomoc w ujęciu sprawców, którzy dokonują ich kradzieży.

Następnie seniorka została poinstruowana przez oszusta o tym, jak ma dalej postępować. Zdezorientowana kobieta zgodnie z instrukcjami wypłaciła kilkadziesiąt tysięcy złotych, schowała pieniądze do torby i wyrzuciła przez okno. Paczkę odebrała młoda dziewczyna, której wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.      

Wszystkich, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt z policjantami pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112. Zapewniamy anonimowość!

Marta Mróz

  • wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo
  • wizerunek kobiety podejrzewanej o oszustwo
Powrót na górę strony