Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Udaremniony przemyt towarów z Niemiec do Polski. Skarb Państwa mógł stracić ponad pół miliona złotych
Policjanci z poznańskiej jednostki przejęli blisko 7 000 sztuk e-papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Nielegalny towar przewożony był w dostawczaku zatrzymanym na terenie Poznania. Według szacunków śledczych, z tytułu nieodprowadzonego podatku Skarb Państwa mógł stracić około 520 000 złotych.
-
Zablokowali drzwi i dokonali zuchwałej kradzieży pod sklepem. Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów z Północy
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań- Północ zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradli sklep znajdujący się przy ul. Wojciechowskiego w Poznaniu. Sprawcy działali w sposób zaplanowany- podczas gdy jeden kradł skrzynie z towarem drugi blokował drzwi wejściowe, uniemożliwiając interwencje pracownikom sklepu. Przy zatrzymanych znaleziono narkotyki, a jeden z nich próbował na oczach policjantów pozbyć się dowodów.
-
Podpalacz wiat śmietnikowych z Nowego Miasta zatrzymany
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań- Nowe Miasto zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w ciągu jednego popołudnia podpalił dwie wiaty śmietnikowe na osiedlu Armii Krajowej. Dzięki czujności funkcjonariusza oraz skutecznej pracy operacyjnej śledczych, sprawca trafił do policyjnego aresztu jeszcze tego samego dnia.
-
Poznań - Zatrzymani za brutalne ataki nad Wartą. Pięciu podejrzanych w rękach policji
Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto, przy wsparciu poznańskich wywiadowców oraz policjantów Oddziałów Prewencji Policji KWP w Poznaniu, zatrzymali łącznie pięciu mężczyzn podejrzanych o rozboje, pobicia oraz uszkodzenia ciała. Do przestępstw dochodziło na przełomie marca i kwietnia w rejonie Wartostrady.
-
Ostrzeżenie dla osób pokrzywdzonych w sprawie ZondaCrypto
W związku z toczącym się śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach, oznaczonym sygnaturą akt 2003-2.Ds.14.2026, apelujemy do wszystkich osób, które ucierpiały w wyniku działalności platformy ZondaCrypto, aby ostrożnie podchodziły do publikowanych w mediach społecznościowych materiałów wideo, w których oferowana jest pomoc przy zwrocie zablokowanych środków. To próby wtórnych oszustw!
-
39-latek znęcał się nad partnerką, teraz czeka go deportacja
Policjanci z Komisariatu Policji Poznań- Północ podjęli działania w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przemocy domowej. Do sprawy zatrzymano obywatela Ukrainy, który od dłuższego czasu miał znęcać się nad swoją partnerką. Mężczyzna nie po raz pierwszy wszedł w konflikt z polskim prawem. Na wniosek Policji i decyzją Straży Granicznej zostanie on deportowany z terytorium Polski.
-
Recydywista w rękach policjantów. Napadł na dwa sklepy w ciągu kilkunastu minut
Skuteczne działania funkcjonariuszy z dwóch poznańskich komisariatów doprowadziły do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, który usiłował dokonać dwóch rozbojów w punktach handlowych. Agresywny napastnik został zatrzymany zaraz po drugiej próbie napadu. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w tymczasowym areszcie.
-
Recydywista zatrzymany za kradzież biżuterii i gotówki. Ukrywał się w innym województwie
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji- Jeżyce zatrzymali 49-latka odpowiedzialnego za kradzież pieniędzy oraz biżuterii z jednego z poznańskich domów. Straty oszacowano na łączną kwotę ponad 70 000 zł. Mężczyznę odnaleziono już po dwóch dniach od zdarzenia. Ukrywał się on na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Jak ustalili policjanci nie był to jego pierwszy raz.
-
Finał jazdy próbnej zakończony „na drzewie”. 22-latek z sądowym zakazem w rękach policji
Jazda sportowym Fordem Mustangiem zakończona uderzeniem w drzewo oraz poważnymi problemami prawnymi. 22-letni mężczyzna mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętych uprawnień zdecydował się wsiąść za kierownicę sportowego samochodu.
-
Fałszywy „kurier policyjny” zatrzymany. Kryminalni odzyskali 57 tysięcy złotych i udaremnili kolejne oszustwa
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań–Grunwald zatrzymali 63-letniego mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwach metodą „na wypadek”. Mężczyzna pełnił rolę tzw. „odbieraka” – osoby, która bezpośrednio odbierała pieniądze od pokrzywdzonych seniorów. Dzięki szybkim działaniom policjantów odzyskano całą skradzioną gotówkę – 57 tysięcy złotych.