DZIAŁANIA POLICJI

Puszczykowo – Policjanci zatrzymali 14-latka odpowiedzialnego za podpalenie radiowozów Straży Miejskiej

Data publikacji 22.05.2025

Policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie wspólnie z kryminalnymi z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Poznaniu zatrzymali sprawcę podpalenia dwóch radiowozów Straży Miejskiej do których doszło nad ranem 21 maja przed siedzibą Strażników w Puszczykowie. Sprawcą okazał się 14-latek, który został zatrzymany kilka godzin po zdarzeniu. Straty wyniosły 100 tys. złotych. Za czyn karalny którego się dopuścił odpowie przed sądem ds. nieletnich.

Policjanci z Komisariatu Policji w Puszczykowie wspierani przez policjantów poznańskiej jednostki zatrzymali nastolatka podejrzanego o podpalenie dwóch radiowozów należących do Straży Miejskiej w Puszczykowie. Zniszczeniu uległy oznakowane samochody marki Fiat i Kia. Policjanci pracujący na miejscu tych zdarzeń zabezpieczyli ślady oraz dostępne nagrania z monitoringów. To pozwoliło na szybkie wytypowanie sprawcy. Zatrzymanym okazał się 14-latek.

Do sytuacji doszło nad ranem 21 maja 2025r. na parkingu przy ulicy Poznańskiej w Puszczykowie przed siedzibą Straży Miejskiej. Monitoring zarejestrował zakapturzonego mężczyznę, który nieznaną cieczą polewa radiowozy, następnie je podpala i ucieka. W wyniku pożaru całkowitemu zniszczeniu uległy dwa samochody. Straty wyniosły 100tys. złotych. To jednak nie koniec kłopotów młodego mężczyzny. Jak ustalili śledczy odpowiada on również za podpalenie koszy na śmieci w dwóch miejscach na terenie Puszczykowa w ubiegłym miesiącu.

14-latek został przesłuchany w obecności rodzica na komisariacie. Postawione mu zostały dwa zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Przyznał się do winy.  Za czyn karalny którego się dopuścił odpowie przed sądem ds. nieletnich.

podkom. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony