DZIAŁANIA POLICJI

KMP Poznań – Nowe radiowozy dla poznańskich policjantów

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci z poznańskiej drogówki oraz Komisariatu Policji Poznań Grunwald otrzymali nowe oznakowane radiowozy. Ich flotę zasilą 3 samochody marki Kia Ceed nowoczesnych barwach. Poprawią one komfort służby pełnionej przez naszych policjantów, co z pewnością przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Ich zakup został sfinansowany z budżetu centralnego policji.

Trzy nowe, oznakowane radiowozy marki Kia  w nowoczesnym malowaniu zgodnym ze standardami unijnymi trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na co dzień korzystać z nich będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego oraz poznańskiego Grunwaldu.

Wszystkie auta to Kia Ceed wyposażone w 1,5 – litrowy silnik benzynowy o mocy 150 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzenia pojazdu pomaga automatyczna skrzynia biegów. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochody wyposażone są także w klimatyzację i kamerę cofania. Wszystkie są również w nowoczesnym malowaniu.

Ich zakup sfinansowany został z centralnego budżetu policji. Przyczyni się on do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

Wszystkie radiowozy rozpoczęły już policyjną służbę.

Powrót na górę strony