DZIAŁANIA POLICJI

Kostrzyn – W szafie w domu hodował konopie indyjskie i przerabiał je na gotowy susz. 30-latek zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 09.07.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie zatrzymali 30 – letniego mieszkańca swojego miasta, który uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy 50 gramów gotowego suszu roślinnego. Za popełnione przestępstwo 30-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek, 4 lipca br. policjanci z Komisariatu Policji w Kostrzynie uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na ich terenie może znajdować się nielegalna uprawa marihuany. Mundurowi postanowili sprawdzić to miejsce.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania mieszkania, funkcjonariusze znaleźli specjalnie przygotowaną szafę ubraniową, zabezpieczoną metalową linką. Po jej otwarciu okazało się, że mundurowi mają do czynienia z miejscem uprawy konopii indyjskich. W szafie znajdowała się profesjonalna aparatura, lampy i wentylatory. Zatrzymany zdążył jednak przed przybyciem policjantów zebrać wyrośnięte już krzaki marihuany i przetworzyć z nich gotowy susz. Łącznie policjanci zabezpieczyli go 50 gramów.

30-letni mężczyzna, odpowiedzialny za nielegalną praktykę - został zatrzymany przez mundurowych. Śledczy postawili mu zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do winy, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Anna Klój

  • Zdjęcie ilustracyjne
Powrót na górę strony