DZIAŁANIA POLICJI

Północ – Podejrzany o kradzieże w marketach zatrzymany

Data publikacji 08.07.2024

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi podejrzanemu o kradzieże z poznańskich sklepów. Mężczyzna swój łup chował, a następnie wychodził ze sklepu. W zainteresowaniu sprawcy był przede wszystkim alkohol. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na blisko 6 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych z Komisariatu Policji Poznań - Północ i trafił do policyjnej celi. Usłyszał w sumie 3 zarzuty kradzieży.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań - Północ zajmowali się sprawą kradzieży do których doszło w kilku z marketach na terenie poznańskiej Północy Operacyjne działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 35-latka, wielokrotnie „przewijającego się” w policyjnej kartotece.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany wchodził do różnych sklepów, a następnie upatrzony towar skrupulatnie chował i nie płacąc za te przedmioty wychodził ze sklepu. Jego łupem padał głównie drogi alkohol. Łączne straty właściciele obiektów oszacowali na blisko 6 tys. złotych. 27 czerwca br. mundurowi złożyli wizytę amatorowi cudzego mienia w miejscu zamieszkania. Nie krył zdziwienia na ich widok. Został zatrzymany.

Śledczy przesłuchali 35-latka. Zebrane dowody pozwoliły na  przedstawienie mu 3 zarzutów kradzieży. Podejrzany był już w przeszłości notowany za przestępstwa kryminalne. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za czyny, których się dopuścił, może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony