DZIAŁANIA POLICJI

Luboń – Policjant w czasie urlopu zatrzymał dwóch złodziei

Data publikacji 04.07.2024

Sierż.sztab. Bartosz Kunowski z Komisariatu Policji w Luboniu w czasie wolnym od służby zatrzymał w jednym z poznańskich sklepów dwóch sprawców kradzieży. Jak się później okazało mężczyźni są doskonale znani Policji ze swoich wcześniejszych występków. Dzięki postawie naszego kolegi, skradziony towar powrócił na półki sklepowe, a amatorzy cudzego mienia zostali ukarani.

2 lipca br. sierż. sztab. Bartosz Kunowski na co dzień pracujący w Referacie Prewencji lubońskiego komisariatu, podczas urlopu wybrał się na zakupy do jednego z poznańskich marketów. Będąc na miejscu zauważył kasjerkę wybiegającą ze sklepu za dwoma mężczyznami. Krzyczała, żeby łapać złodziei. Policjant widząc całą sytuację ruszył za uciekającymi mężczyznami, przecinając im drogę i uniemożliwiając dalszą ucieczkę.

Doświadczenie naszego kolegi wzięło górę i mimo agresji ze strony mężczyzn policjantowi udało się zatrzymać ich do czasu przybycia na miejsce patrolu policji. Okazało się, że 49 i 36 – letni mieszkańcy Poznania są doskonale znani policjantom oraz obsłudze sklepu ze swoich wcześniejszych kradzieży. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Dzięki odpowiedzialnej postawie naszego kolegi, szybkiej i zdecydowanej reakcji skradziony towar powrócił do sprzedaży na półki sklepowe, a złodzieje nie uniknęli odpowiedzialności.

sierż.sztab. Anna Klój

Powrót na górę strony