DZIAŁANIA POLICJI

Murowana Goślina – Obok pomidorów uprawiał krzaki konopii indyjskich. 35-latek zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 01.07.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie zatrzymali mieszkańca jednej ze wsi swojej gminy, który uprawiał na działce konopie indyjskie. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy 22 szt. różnej wysokości krzaków marihuany, które rosły w towarzystwie pomidorów oraz w donicach w domu. Za popełnione przestępstwo 35-latek usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły poniedziałek, 24 czerwca br. popołudniu - policjanci z Komisariatu Policji w Murowanej Goślinie uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji znajduje się nielegalna uprawa marihuany. Mundurowi postanowili sprawdzić to miejsce. Podejrzenia policjantów potwierdziły się.

W trakcie przeszukania działki, funkcjonariusze znaleźli kilkanaście różnej wielkości krzaków marihuany, które rosły w towarzystwie pomidorów. Znajdowały się w przydomowej szklarni. Mundurowi nie spoczęli jednak na laurach. Wnikliwa praca doprowadziła ich także do jednego z pomieszczeń w domu właściciela posesji. Tam w donicach „lokalny plantator” trzymał kolejne krzewy konopii indyjskiej. Łącznie policjanci zabezpieczyli 22 rośliny.

35-letni mężczyzna, odpowiedzialny za nielegalną praktykę - został zatrzymany przez mundurowych. Śledczy postawili mu zarzut uprawy konopii innych niż włókniste. Przyznał się do winy. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony