DZIAŁANIA POLICJI

Pobiedziska – Nieletni wandal w rękach policji

Data publikacji 24.06.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Pobiedziskach zatrzymali 15-letniego graficiarza zaraz po tym jak ukończył swoje dzieło. Znaleziono przy nim puszkę z farbą. „Artysta” swoją twórczość przeniósł na kilka budynków oraz innych elementów infrastruktury miejskiej. Zatrzymany przyznał się do winy. Ta nauka może teraz sporo kosztować. Za czyn karalny którego się dopuścił, odpowie przed sądem ds. nieletnich.

W minioną środę, 19 czerwca br. w godzinach popołudniowych policjanci Komisariatu Policji w Pobiedziskach otrzymali informację, że w rejonie ulicy Kolejowej w ich mieście, znajdującej się w sąsiedztwie dworca PKP, ktoś ma sprayem malować ławki. Po dotarciu na miejsce zauważyli młodego mężczyznę, który trzymał w ręku puszkę z farbą. Wykorzystał ją do swojej twórczości.

Złapanym na gorącym uczynku „artystą” był 15-letni mieszkaniec Pobiedzisk. Szybko okazało się, że to on jest autorem rysunków, a tym samym zniszczenia mienia na ławkach przy dworcu PKP. Nastolatek przyznał także, że jest on odpowiedzialny za szereg innych malunków i graffiti, które zamieścił na kilku budynkach i elementach infrastruktury miejskiej. Przyznał, że robił to z nudów. Został zabrany na komisariat, a jego rodzice otrzymali telefon o wyczynie ich syna.

Trwa teraz szacowanie powstałych szkód. 15-latek za czyn karalny którego się dopuścił odpowie przed sądem ds. nieletnich.  

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony