DZIAŁANIA POLICJI

Stare Miasto - Sprzedawali alkohol bez koncesji - wspólne działania Policji i KAS w jednym z klubów na terenie Poznania

Data publikacji 19.06.2024

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto w jednym z lokali znajdujących się niedaleko poznańskiej Starówki, zabezpieczyli blisko 600 sztuk butelek alkoholu różnych marek. Alkohol sprzedawany był nielegalnie, bez wymaganej przepisami koncesji. To efekt wspólnych działań policjantów z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej - Oddział w Poznaniu. Oprócz wysokich mandatów nałożonych przez KAS - właścicielowi sklepu za nielegalną sprzedaż alkoholu grozi teraz kara grzywny, a także przepadek zabezpieczonego przez policję mienia.

Policjanci z poznańskiej Starówki, ustalili, że w jednym z lokali znajdujących się na terenie Starego Miasta w Poznaniu, może być sprzedawany alkohol bez wymaganej przepisami koncesji. Aby sprawdzić tę informację oraz inne nieprawidłowości w klubie -  w ubiegłą niedzielę, 16 czerwca br. nad ranem, funkcjonariusze Policji oraz KAS pojechali pod wskazany adres.

Mimo braku dopełnienia formalności, zarówno na barowych półkach, zapleczu, a także w lodówkach znajdowały się znaczne ilości alkoholu przygotowanego do sprzedaży. Podczas swoich działań funkcjonariusze udokumentowali fakt sprzedaży alkoholu bez wymaganych zezwoleń, jak również to, że trunki oraz bilety wstępu sprzedawane były z pominięciem kasy fiskalnej.

Tłumaczenia właściciela lokalu zdały się na nic – policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 600 szt. różnego rodzaju piw oraz innych alkoholi wysokoprocentowych. Funkcjonariusze KAS nałożyli na właściciela klubu oraz dwóch pracowników mandaty o łącznej wartości 16 tys. złotych m.in. za brak nadzoru właściciela nad pracownikami oraz sprzedaży produktów z pominięciem kasy fiskalnej.

Ponadto ze swojej decyzji o nielegalnej sprzedaży alkoholu właściciel klubu będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Zgodnie z art. 43.1 Ustawy o Wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, kto sprzedaje alkohol bez wymaganego zezwolenia podlega karze grzywny a dodatkowo może zostać orzeczony na właściciela zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sprzedaży napojów alkoholowych oraz przepadek zabezpieczonego alkoholu w jego lokalu.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony