DZIAŁANIA POLICJI

Stęszew – Rodzinny festyn z udziałem policjantów

15 czerwca br. policjanci Komisariatu Policji w Stęszewie brali udział w Festynie Rodzinnym organizowanym dla mieszkańców przez sołectwo w Dębnie gm. Stęszew. Podczas imprezy policyjni profilaktycy przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa tuż przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami. Mieszkańcy mieli także możliwość oznakowania rowerów i przystąpienia do e-usługi WIBEROO (Wielkopolski Bezpieczny Rower). Atrakcjom nie było końca !

W ubiegłą sobotę funkcjonariusze Komisariatu Policji w Stęszewie spotkali się z mieszkańcami gminy na Festynie Rodzinnym organizowanym przez sołectwo w Dębnie. Policjanci wraz z żołnierzami oraz strażakami uczyli dzieci i młodzież podstawowych zasad bezpieczeństwa. Wykorzystywali przy tym przygotowane atrakcje i niespodzianki. Dzięki zorganizowanemu przez policjantów miasteczku ruchu drogowego, dzieci mogły poczuć się jak na prawdziwej drodze, na której często trzeba podejmować szybkie i trafne decyzje. Nad wszystkim czuwała nasza policyjna maskotka sierżant Pyrek. Mundurowi rozmawiali także z uczestnikami pikniku o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nad wodą oraz podczas prac polowych.  Promowali również służbę  Policji i zachęcali potencjalnych kandydatów do wstąpienia w nasze szeregi.      

Podczas Pikniku Rodzinnego funkcjonariusze znakowali także rowery, rejestrując je w e-usłudze WIBEROO (Wielkopolski Bezpieczny Rower) oraz nanosząc na ich ramę unikatowy numer. Do programu przystąpiło 12 osób.

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa, a pierwszym, krokiem w celu jego zapewnienia jest profilaktyka. Dbajmy o to, aby nadchodzące wakacje spędzić nie tylko miło, ale i bezpiecznie.

Pliki do pobrania

  • 2.44 MB
Powrót na górę strony