DZIAŁANIA POLICJI

Luboń – Policjanci pomogli wydostać 2 –latkę zatrzaśniętą w pojeździe

Data publikacji 10.06.2024

Chwilę grozy przeżyli rodzice 2 – letniego dziecka, które w środę 5 czerwca br. zostało przypadkowo zatrzaśnięte w samochodzie zaparkowanym pod galerią w podpoznańskim Luboniu. Auto stało w nasłonecznionym miejscu, temperatura w środku rosła błyskawicznie, więc liczyła się każda minuta. Z pomocą przyszli policjanci Komisariatu Policji w Luboniu.

W środę  tj. 5 czerwca br. funkcjonariusze Komisariatu w Luboniu odebrali telefon od zdenerwowanej kobiety, która powiedziała policjantom, że na parkingu galerii w podpoznańskim Luboniu doszło do przypadkowego zatrzaśnięcia w pojeździe jej 2 –letniej córki.

Funkcjonariusze natychmiast  pojechali we wskazane miejsce, gdzie przy samochodzie zastali zaniepokojonych rodziców dziecka. Próbowali oni bezskutecznie dostać się do wnętrza pojazdu. Policjanci ustalili, że dziecko przebywa w samochodzie już kilkanaście minut, na jego twarzy były widoczne rumieńce. Auto stało w nasłonecznionym miejscu, w związku z czym temperatura w jego wnętrzu rosła błyskawicznie. Mundurowi zdecydowali się wybić szybę za pomocą pałki służbowej i już po chwili 2 – latka znalazła się w objęciach rodziców. Na szczęście dziewczynce nic się nie stało, nie potrzebowała pomocy medycznej. Ratunek policjantów przyszedł w samą porę.

UWAGA !

Nadchodzi lato, a wraz z nim upalne dni. Pamiętajmy, że przy słonecznej pogodzie i wysokich temperaturach pozostawienie dziecka lub zwierzęcia choć na chwilę w samochodzie zagraża jego zdrowiu, a nawet życiu. Zwróćmy uwagę również na to, gdzie zostawiamy kluczyki od pojazdu, a także pod żadnym pozorem nie dawajmy ich do zabawy dziecku. Chwila naszej nieuwagi może zakończyć się tragicznie.

sierż.sztab. Anna Klój/ŁP

  • Zdjęcie ilustracyjne
Powrót na górę strony