DZIAŁANIA POLICJI

Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie! Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole

Data publikacji 29.05.2024

Nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca niebezpiecznego zdarzenia na drodze. Niestety, miniony tydzień pokazuje, że niektórych kierowców zupełnie nie obchodzi bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Na szczególne, niechlubne wyróżnienie zasługuje trzech nietrzeźwych kierujących, którzy w ostatnich dniach wpadli w ręce poznańskich funkcjonariuszy.

Pierwszy z kierowców wpadł podczas kontroli na ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. 22-latek za kierownicą VW Golfa w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu. Taki sam wynik w wydychanym powietrzu uzyskał 30-latek, który został obywatelsko ujęty przez jadących za nim kierowców na poznańskiej Północy. Został przekazany w ręce policjantów i zakończył tym samym swoją przygodę za kółkiem. Podium zamyka 28-letni kierujący Mazdą, którego wynik to ponad 1 promil w organizmie kiedy jeszcze przed południem poruszał się ul. Hetmańską w Poznaniu

Lekkomyślni kierowcy, dzięki pracy policjantów zostali wyeliminowani z ruchu oraz pozbawieni uprawnień do kierowania pojazdami. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 3 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Policjanci apelują i przypominają, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację.

Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Nie bądźmy obojętni gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę. Poinformujmy policję, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze!

Zasada jest prosta! Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!

sierż.sztab. Łukasz Paterski

  • Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony