DZIAŁANIA POLICJI

Protest Rolników, środa 8 maja br. - Możliwe utrudnienia w ruchu

Data publikacji 07.05.2024

W najbliższą środę, 8 maja br. mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego powinni być przygotowani na czasowe utrudnienia w ruchu związane z planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników pod Wielkopolski Urząd Wojewódzki przy Al. Niepodległości w Poznaniu. To wydarzenie będzie miało wpływ na natężenie ruchu w centrum miasta i drogach dojazdowych. Zgromadzenie potrwa od godz. 9.00 do 11.00

Policjanci z poznańskiej jednostki informują, że w środę 8 maja br. odbędzie się planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych w mieście zaplanowane są w godzinach od 9.00 do 11.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest o godz. 9:00 na ul. Roosevelta, na odcinku od Mostu Teatralnego do Ronda Kaponiera, gdzie protestujący będą blokować skrajne lewe pasy w obydwu kierunkach. Na pozostałych pasach według deklaracji organizatora – ruch ma przebiegać w normalny sposób. Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą na ul. Niepodległości pod Wielkopolski Urząd Wojewódzki, gdzie na 15 minut wstrzymają ruch na obydwu pasach w kierunku północnym. Działania środowisk rolniczych w mieście zaplanowane są do godz. 11.00.

Czasowe utrudnienia w ruchu mogą powstać także na drodze dojazdowej do Poznania z kierunku Suchego Lasu. Protestujący około godz. 8.00 ruszą z Golęczewa, skąd przejadą ul. Obornicką, Niestachowską, Żeromskiego, Dąbrowskiego, aż do miejsca odbywania się zgromadzenia.

Podczas trwania protestu funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu gdy zajdzie taka potrzeba. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

O wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy także do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

Prosimy o stosowanie się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym w trakcie zgromadzenia.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony