DZIAŁANIA POLICJI

KMP Poznań - Kolejny raz podzielili się krwią!

Data publikacji 06.05.2024

Dzisiaj w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyła się kolejna w tym roku honorowa zbiórka krwi. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przyjmowali krwiodawców od 8.00 do 13.00 wewnątrz naszego budynku w specjalnie przygotowanej sali. Podczas trwania akcji, 21 osób oddało honorowo ponad 9 litrów krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Po raz kolejny w tym roku mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili dzisiaj Komendę Miejską Policji w Poznaniu, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania oczekiwali na wszystkich chętnych wewnątrz budynku komendy przy ul. Szylinga 2 w specjalnie przygotowanej sali.

Podczas całej akcji od 21 osób personel medyczny pobrał ponad 9 litrów krwi.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajna substancja trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Dziękujemy Wam bardzo za ten bezcenny dar który ratuje życie!

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony