DZIAŁANIA POLICJI

Grunwald – Policjant w czasie wolnym pomógł uczestnikom groźnego wypadku

Data publikacji 26.04.2024

Policjant z Komisariatu Policji Poznań - Grunwald, w czasie wolnym od służby, jadąc samochodem, zauważył na skrzyżowaniu rozbity pojazd osobowy, a w jego przód wbity motocykl. Funkcjonariusz natychmiast udzielił pomocy poszkodowanym. Na miejsce wezwał służby ratunkowe i zabezpieczył miejsce zdarzenia do czasu ich przyjazdu. Policyjne motto "pomagamy i chronimy" towarzyszy nam nie tylko w codziennej służbie ale także i poza nią.

Młodszy aspirant Tomasz Wojewoda, policjant pełniący na co dzień służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego w Komisariacie Policji Poznań – Grunwald, 28 marca br., jechał prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby Drogą Wojewódzką nr 194. Około godz. 20:30 na wysokości miejscowości Barcinek w gm. Pobiedziska zauważył na skrzyżowaniu rozbity samochód marki Volkswagen, a w jego przód wbity motocykl.

Reakcja funkcjonariusza była błyskawiczna. Zatrzymał swój samochód, z bagażnika wyciągnął torbę medyczną i pobiegł do leżącego na jezdni mężczyzny, który okazał się kierowcą motocykla. Z uwagi na to, że policjant jest także ratownikiem kwalifikowanej pierwszej pomocy – niezwłocznie przystąpił do udzielania pomocy rannemu. Podczas badania urazowego mundurowy ustalił u motocyklisty złamanie nogi, ręki oraz uraz klatki piersiowej. Nasz kolega wykorzystując swoje umiejętności i doświadczenie zaopiekował się mężczyzną i obserwował jego stan, do czasu przekazania załodze karetki pogotowia.

Przejeżdżający akurat w okolicy miejsca zdarzenia patrol policji zapewnił bezpieczeństwo pozostałym uczestnikom wypadku. W zdarzeniu ucierpiał także pasażer motocyklisty, który złamał nogę. Obydwoje trafili do szpitala. Osobom znajdującym się w Volkswagenie nic się nie stało.

Postawa poznańskiego policjanta pokazuje, że policyjne motto "pomagamy i chronimy" towarzyszy nam w codziennej służbie oraz poza nią.

To kolejny przykład, gdzie szybka i zdecydowana reakcja policjantów z Poznania będących nawet po służbie, przyczyniła się do uratowania czyjegoś życia.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony