DZIAŁANIA POLICJI

Mosina – Ukradli mienie o wartości ponad 120 tys. złotych. Duet włamywaczy w rękach policjantów

Data publikacji 11.04.2024

Policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do magazynu i kradzież z jego wnętrza rowerów oraz auto-zabawek znanych marek o łącznej wartości ponad 120 tys. złotych. Złodzieje usłyszeli zarzuty. Mundurowi odzyskali mienie, a sprawcy trafili na 3-miesiące do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca br. policjanci z Komisariatu Policji w Mosinie zostali powiadomieni o włamaniu do magazynu ze sprzętem sportowym mieszczącym się przy ul. Poznańskiej w Czapurach. Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że łupem włamywaczy padły wówczas przedmioty o wartości ponad 120 tys. złotych.

Jak ustalili śledczy, sprawcy przyjechali na miejsce wczesnym rankiem samochodem ciężarowym. Przecięli kłódkę do bramy wjazdowej i wjechali na teren gdzie znajdowała się hala magazynowa. Następnie wyburzając jedną ze ścian działowych dostali się do środka. Właścicielom ukradli wówczas 44 sztuki rowerów crossowych, 4 rowery elektryczne oraz 17 sztuk auto-zabawek znanych marek.

Po analizie dowodów, monitoringu oraz śladów zabezpieczonych na miejscu tych zdarzeń, jak również w oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym - policjanci wytypowali sprawców kradzieży. Następnie ustalili miejsce ich przebywania. 28 i 29 marca mężczyźni zostali zatrzymani.  Okazali się nimi 38-letni mieszkaniec gm. Mosina oraz 36-letni poznaniak znany policjantom ze swoich wcześniejszych niechlubnych dokonań. W toku przeprowadzonych czynności mundurowi odzyskali całe skradzione mienie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Przyznali się. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony