DZIAŁANIA POLICJI

UWAGA! W ŚRODĘ, 20 MARCA BR. KOLEJNY PROTEST ROLNIKÓW! NALEŻY SPODZIEWAĆ SIĘ UTRUDNIEŃ W RUCHU

Data publikacji 18.03.2024

W najbliższą środę, 20 marca br. mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z kolejnym planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach oraz blokady kilku węzłów komunikacyjnych wokół Poznania. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

Policjanci z poznańskiej jednostki informują, że w środę 20 marca br. odbędzie się kolejny planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych zaplanowane są w godzinach od 7.00 do 20.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu poznańskiego – głównie na trasach wlotowych i wylotowych z Poznania. Należy stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

Największych utrudnień należy spodziewać się na S5 i S11. Droga będzie nieprzejezdna od węzła Kościan - Północ aż do węzła Poznań – Ławica. Ponadto zjazd z autostrady A2 na węzłach Poznań – Zachód oraz Buk w obu kierunkach będzie niemożliwy. Prosimy o zjazd z autostrady odpowiednio wcześniej i kierowanie się na alternatywne trasy objazdu.

Znaczące utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:

 1. Poznań, odcinek ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul. Marii Lange i Opłotki do skrzyżowania z ul. Kowalewicką wraz z przejazdem ul. Kowalewicką pod ul. Głogowską (do i z kierunku Komornik),
 2. Poznań oraz Komorniki ,odcinek ul. Głogowskiej od skrzyżowania z ul.  Marii Lange i Opłotki w tym na wiadukcie nad ul. Głogowską do ronda Antoniego Wojewody, aż do granicy gminy Komorniki. Dodatkowo ul. Poznańska do skrzyżowania z ul. Jeziorną oraz sama ul. Jeziorna w Komornikach,
 3. Komorniki , rondo Orła Białego wraz z dojazdami od ul. Ks. Malinowskiego, Ks. Wawrzyniaka, Kolumba,
 4. Odcinek drogi ekspresowej S5 wraz z drogami dojazdowymi na wysokości węzła Konarzewo,                        
 5. Odcinek drogi ekspresowej S11 w Dąbrówce,
 6. Stęszew, skrzyżowanie dróg 306 oraz 311 tj. rondo im. Jana Pawła II oraz ul. Dąbrowskiego, Wrocławska, Błonie, Bukowska,
 7. Jankowice, ul. Poznańska/Przemysłowa, ( protest w tym miejscu potrwa do godz. 9:00 do 21 marca br.),
 8. Suchy Las, ul. Obornicka (pomiędzy przejściami dla pieszych na wysokości stacji paliw Orlen),
 9. Mościenica, skrzyżowanie dróg 431 oraz 434,
 10. Buk, uczestnicy będą się przemieszczać pomiędzy rondami (skrzyżowanie ul. Jana Pawła II / Dobieżyńskiej do skrzyżowania ul. Jana Pawła II / Grodziska / Zakładowa),
 11. Niepruszewo, droga 307 na wysokości ronda węzeł A2 „Buk”,
 12. Napachanie, rondo im. Antoniego z Napachania przy węźle S11.

W zależności od ilości protestujących policjanci będą na bieżąco reagować na sytuację na drogach, kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu.

W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem w rejonach zgromadzeń środowisk rolniczych jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

O wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy także do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony