DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Luboń – Nieletni graficiarz złapany na gorącym uczynku

Data publikacji 12.03.2024

Lubońscy policjanci zatrzymali 16-letniego graficiarza zaraz po tym jak ukończył swoje dzieło. Znaleziono przy nim puszki z farbą. „Artysta” swoją twórczość przeniósł na wagon towarowy. Zatrzymany przyznał się do winy. Ta nauka może teraz sporo kosztować. Za czyn karalny którego się dopuścił, odpowie przed sądem ds. nieletnich.

W miniony piątek, 8 marca br. w godzinach późno popołudniowych policjanci Komisariatu Policji w Luboniu patrolowali ulice Armii Poznań w swoim mieście, która znajduje się w sąsiedztwie terenów kolejowych. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę, który stał przed wagonem pociągu towarowego, a nad nim widniał świeżo naniesiony napis. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Po chwili został jednak zatrzymany.

Złapanym na gorącym uczynku „artystą” okazał się 16-letni poznaniak. Mundurowi znaleźli przy nim puszki z farbą, które wykorzystał do swojej twórczości. Nastolatek przyznał się, że on jest autorem graffiti na wagonie kolejowym. Został zabrany na komisariat, a jego rodzice otrzymali telefon o wyczynie ich syna.

Policjanci sprawdzają teraz, czy zatrzymany swojej „sztuki” nie umieścił również w innych miejscach. Trwa także szacowanie powstałych szkód. 16-latek za czyn karalny którego się dopuścił odpowie przed sądem ds. nieletnich.  

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony