DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Jadąc na służbę zatrzymał pijaną kierującą

Data publikacji 06.03.2024

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą. Kobieta w swoim organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu. Sprawczyni swoim stylem i sposobem jazdy stwarzała duże zagrożenie dla siebie, jak i innych uczestników ruchu. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta, kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze i odpowie za swoje zachowanie.

Wieczorem, 3 marca, asp. Paweł Buczyński, który na co dzień pełni służbę jako Przewodnik psa służbowego Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu jechał na nocną zmianę do służby. W pewnym momencie na ulicy Grochowskiej w Poznaniu, zauważył kierującego, który jechał całą szerokością drogi. Stan techniczny BMW który prowadził, również pozostawiał wiele do życzenia. Samochód miał urwane lewe lusterko i przebite przednie koło.

Styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant zrównał się na światłach z „podejrzanym” BMW. Zauważył wówczas, że za kierownicą siedziała kobieta. Kiedy na prośbę policjanta zjechała do przydrożnej zatoki, wszystko stało się jasne. Po otwarciu przez nią okna, policjant wyczuł silną woń alkoholu. Aspirant Paweł Buczyński uniemożliwił wówczas kobiecie dalszą jazdę i wyjął kluczyki ze stacyjki. O zdarzeniu natychmiast poinformował Dyżurnego KMP w Poznaniu, który na miejsce przysłał umundurowany patrol policji.

Policyjny nos i przeczucie, nie zawiodło naszego kolegi. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że 47-letnia mieszkanka Poznania miała w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Teraz kobieta za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Dzięki właściwej i szybkiej reakcji policjanta kolejny nieodpowiedzialny kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze i odpowie za swoje zachowanie.   

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony