DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Para włamywaczy zatrzymana na gorącym uczynku przestępstwa

Data publikacji 28.11.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwoje włamywaczy. Wpadli oni na gorącym uczynku tuż po przestępstwie, kiedy próbowali uciec z miejsca zdarzenia. Szybko zostali zatrzymani, a na wniosek Prokuratora oraz Policji trafili na 3 miesiące do aresztu.

Zdarzenie miało miejsce 24 listopada br. Tej nocy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pełnili służbę w rejonie Przeźmierowa.

Około godziny 3.00 na jednej z ulic, zauważyli dwie osoby, które trzymały w rękach nieznane przedmioty i wychodziły z terenu firmy. Zrobili to w bardzo nerwowy sposób, a kiedy zauważyli nadjeżdżający samochód - zaczęli uciekać. W pośpiechu weszli do zaparkowanego Forda i dynamicznie ruszyli.

Reakcja policjantów była natychmiastowa - rozpoczęli pościg i już po chwili  udaremnili im dalszą podróż blokując przejazd. W aucie znajdowały się dwie osoby – mężczyzna oraz towarzysząca jemu 20-letnia kobieta. Zostali oni zatrzymani. Policjanci rozpoznali sprawcę. Był on znany stróżom prawa z wcześniejszych spraw kryminalnych o podobnym charakterze.

Okazało się, że chwilę wcześniej włamali się do jednej z firm zajmującej się sprzedażą klimatyzatorów. Przestępcy wyważyli okno i weszli do biura skąd ukradli dwa sejfy.

Jak ustalili policjanci to nie było ich jedyne przestępstwo z którymi mają związek. W innych sytuacjach działali podobnie. Włamywali się do lokali i szukali głównie gotówki. Łączne straty zostały oszacowane na ponad 20 tys. złotych. 

Obydwoje usłyszeli po 8 zarzutów dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniami do lokali gastronomicznych i handlowych na terenie Wielkopolski. 48-latek dodatkowo usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi im do 10 lat więzienia.    

Decyzją sądu na wniosek prokuratora zostali aresztowani na 3 miesiące.

podkom. Marta Mróz 

Powrót na górę strony