DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Północ – Policjanci zatrzymali złodzieja samochodu

Data publikacji 14.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu zaparkowanego przy jednej z ulic na poznańskiej Północy. Łupem 30-latka padło mienie o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Mieszkaniec powiatu kościańskiego odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kradzież samochodu z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę, 8 listopada br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mieszkańca powiatu kościańskiego podejrzanego o kradzież samochodu marki Fiat Ducato o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło na terenie poznańskiej Północy. 30-latek krótko cieszył się swoim łupem. Amator cudzego mienia kradzieży samochodu z włamaniem dopuścił się kilka dni wcześniej.

Kryminalni na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu. W minioną środę został zatrzymany na jednej z ulic Poznania. Sprawca nie krył zdziwienia na widok mundurowych. Został zatrzymany a skradziony samochód policjanci odzyskali. Trafił już w ręce prawowitego właściciela.

Podejrzany przyznał się do winy i usłyszał zarzut z art. 279 Kodeksu Karnego. Za kradzież samochodu z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

Powrót na górę strony