DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Północ – Włamywacz i paser w rękach policjantów

Data publikacji 08.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do serwisu samochodowego. Łupem 37-latka padły dwa urządzenia do napełniania klimatyzacji o łącznej wartości 45 tys. złotych. W ręce mundurowych wpadł również paser, który zakupił skradzione rzeczy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Część mienia policjanci odzyskali.

W miniony poniedziałek, 6 listopada br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mieszkańca Środy Wielkopolskej podejrzanego o kradzież z włamaniem do serwisu samochodowego. Amator cudzego mienia uszkodził drzwi do warsztatu, dostał się do środka i ukradł dwie automatyczne stacje do napełniania klimatyzacji o łącznej wartości 45 tys. złotych. Do zdarzenia doszło dwa tygodnie wcześniej na terenie poznańskiej Północy.

Kryminalni na podstawie zebranego materiału dowodowego, zeznań świadków oraz analizie nagrań z monitoringu wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu. W miniony poniedziałek został zatrzymany przez mundurowych. Włamywacz, to 37-letni mieszkaniec Środy Wielkopolskiej. Ponadto okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo, którego dopuścił się w ostatnim czasie.

Funkcjonariusze z poznańskiej Północy dotarli również do 35-latka, który zakupił przedmioty pochodzące z przestępstwa. Złożyli mu niezapowiedzianą wizytę. Mieszkaniec powiatu średzkiego nie krył zdziwienia. Został zatrzymany, a jedno z urządzeń o wartości 20 tys. złotych policjanci odzyskali. Po czynnościach trafi w ręce prawowitego właściciela.

37-latek podejrzany o kradzież z włamaniem usłyszał już zarzut. Za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. Jego dwa lata młodszy kolega odpowie za paserstwo. Zgodnie z kodeksem karnym podlega karze do 5 lat więzienia.

sierż.sztab. Łukasz Paterski 

Powrót na górę strony