DZIAŁANIA POLICJI

Swarzędz – Spowodował kolizję i uciekł, został zatrzymany tuż po zdarzeniu

Data publikacji 07.11.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu zatrzymali sprawcę kolizji, który uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że powodem takiego zachowania było to, że kierowca był pod wpływem alkoholu. Teraz czekają go surowe konsekwencje takiego czynu.

2 listopada br. policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego ze Swarzędza otrzymali sygnał o tym, że nieznany mężczyzna spowodował kolizję na parkingu marketu w Gowarzewie i odjechał z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze znając markę oraz kolor pojazdu ruszyli za nim w pościg. W miejscowości Siekierki Wielkie zauważyli wskazane auto i zatrzymali je do kontroli.

Już po chwili rozmowy, przypuszczali czym mogło być spowodowane takie zachowanie kierującego. Bowiem od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a po przeprowadzonym badaniu okazało się, że miał blisko 2,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do miejscowego komisariatu. Ponadto policjanci zatrzymali jemu prawo jazdy.

46-latka czekają teraz surowe konsekwencje związane ze spowodowaniem kolizji pod wpływem alkoholu oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przy tej okazji policjanci przypominają, jak dużym zagrożeniem na drodze są pijani kierowcy.    

Pamiętajmy, że jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Za każdym wypadkiem zwłaszcza w którym ginie osoba, kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka.

mł.asp. Marta Mróz 

Powrót na górę strony