DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Nowe Miasto - Zatrzymany za przywłaszczenie cudzego mienia

Data publikacji 06.11.2023

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył cudze mienie. W tej sprawie cenne okazały się sygnały od mieszkańców, którzy przekazali policjantom ważne informacje. Sprawca usłyszał zarzuty, a za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

2 listopada br. policjanci z nowomiejskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie cudzego mienia. Do zdarzenia doszło 7 lipca br. na obiekcie sportowym w rejonie Janikowa. Tam, w biały dzień nieznany sprawca wykorzystał moment nieuwagi właściciela i zabrał jego saszetkę z zawartością dokumentów, kart płatniczych oraz gotówki w kwocie 1500 złotych.

Policjanci zajmujący się sprawą zabezpieczyli między innymi nagrania z kamer monitoringu i wytypowali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. W związku z tym, że operacyjnie nie udało się ustalić jego tożsamości, śledczy podjęli decyzję o publikacji jego wizerunku.

Po cennych sygnałach od mieszkańców policjanci trafili na trop mężczyzny. Został on zatrzymany
i doprowadzony do miejscowego komisariatu, gdzie usłyszał trzy zarzuty związane z posługiwaniem się cudzym dokumentem oraz kradzieżą. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu.       

Jak zaznaczają śledczy, to jeszcze nie koniec sprawy. Policjanci w miejscu zatrzymania 33-latka zabezpieczyli również inne dokumenty w tym karty bankomatowe i płatnicze na różne dane osobowe, które zostaną poddane dalszej analizie.

Dziękujemy mieszkańcom za wszystkie sygnały oraz cenne informacje.

mł.asp. Marta Mróz 

Powrót na górę strony