DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Włamywacz działający w rejonie poznańskich Rataj został zatrzymany

Data publikacji 13.09.2023

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zatrzymali włamywacza, który działał przestępczo w rejonie poznańskich Rataj. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów za czyny popełnione przeciwko mieniu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na przełomie maja oraz czerwca br. policjanci z Poznania otrzymali sporo zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniami w rejonie poznańskich Rataj. Sam sposób działania sprawcy w każdym z tych przypadków był bardzo podobny. Wybijał on szybę wystawową w osiedlowych sklepikach oraz punktach handlowych i wchodził do wnętrza lokalu skąd kradł  drobny towar oraz gotówkę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Nowe Miasto zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu wspólnie zaangażowali się w poszukiwania sprawcy.

Po analizie dowodów oraz śladów zabezpieczonych na miejscu tych zdarzeń, jak również w oparciu o doświadczenie wynikające z prowadzenia spraw o podobnym charakterze kryminalnym, policjanci  wytypowali mężczyznę. Następnie ustalili miejsce jego przebywania.

41-latek został zatrzymany w połowie bieżącego roku w hotelu robotniczym na poznańskiej Wildzie. Usłyszał łącznie 10 zarzutów za kradzieże z włamaniami m.in. do salonu optycznego, sklepu sportowego, mięsnego, wędkarskiego, spożywczego oraz drogerii w rejonie Nowe Miasta. Grozi mu do 10 lat więzienia.     

mł.asp. Marta Mróz           

 

 

Powrót na górę strony