DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Złodziej zatrzymany przez policjantów w czasie wolnym od służby

Data publikacji 12.09.2023

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w czasie wolnym od służby zatrzymali złodzieja. Mężczyzna ukradł alkohol z lokalnego marketu i uciekł. Wpadł w ręce policjantów po krótkim pościgu. Sprawca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

1 września br. w Komornikach policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali sklepowego złodzieja. Kiedy wracali po zakończonej służbie do domu zauważyli na ulicy biegnącego mężczyznę, który uciekał przed pracownikiem ochrony. Policjanci nauczeni doświadczeniem przypuszczali, że może być sprawcą czynu zabronionego więc ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie zablokowali mu drogę dalszej ucieczki, wybiegli z auta i obezwładnili go.

Szybko okazało się, że chwilę wcześniej mężczyzna zabrał z półki butelkę z alkoholem i nie płacąc za nią przekroczył linię kas wybiegając ze sklepu. Zauważony przez pracownika ochrony nie reagował na sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Chwilę później wpadł w ręce kryminalnych z miejskiej jednostki. Sprawca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

mł.asp. Marta Mróz 

 

 

 

Powrót na górę strony