DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Północ - Zatrzymany za rozbój i uszkodzenie pojazdu

Data publikacji 04.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ już dzień po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. Pokrzywdzonym w tej sprawie był kierowca świadczący usługi odpłatnego przewozu osób za pomocą aplikacji, który został pobity i okradziony. Sprawca szybko został wytypowany przez mundurowych i trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

W nocy z piątku na sobotę (25 sierpnia br.), policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ otrzymali zgłoszenie o dokonaniu rozboju na ulicy Wilczaka w Poznaniu.

Mundurowi od razu pojechali na miejsce i ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że pokrzywdzonym jest osoba, która świadczyła odpłatnie przewóz osób za pomocą aplikacji.

Z relacji policjantów wynikało, że kurs rozpoczął się na ulicy Naramowickiej. To właśnie tam, do pojazdu kierowcy wsiadł klient i poprosił o przejazd na ulicę Wilczaka. Kiedy dotarli pod wskazany adres, mężczyzna oświadczył, że nie ma przy sobie pieniędzy, więc pójdzie do mieszkania i po chwili wróci z gotówką. Tak też się stało. Jednak po powrocie zamiast rozliczenia się za wykonaną  usługę, napastnik otworzył drzwi od strony kierowcy i uderzył go pięścią w twarz oraz ukradł dwa telefony komórkowe, po czym uciekł.

Czujność kryminalnych z miejscowego komisariatu oraz ich rozpoznanie w terenie pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy. Już kolejnego dnia od zdarzenia zapukali do drzwi jednego z mieszkań w tej okolicy i okazało się, że ich przypuszczenia się potwierdziły.

Wskazany przez nich mężczyzna miał związek z tym zdarzeniem, a po przeszukaniu mieszkania, policjanci odzyskali skradzione telefony. Chwilę później okazało się, że nie było to jedyne przestępstwo jakie popełnił. Policjanci ustalili, że 32-latek wracając nocą do mieszkania, uszkodził pojazd zaparkowany przy drodze w ten sposób, że wybił tylną szybę w samochodzie dostawczym.

Po zebraniu dowodów, podejrzany usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty – dokonania rozboju w warunkach multirecydywy oraz uszkodzenia samochodu w warunkach recydywy. Po zapoznaniu się z materiałami prokurator zawnioskował do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu, a sąd przychylił się do tego wniosku.    

mł.asp. Marta Mróz 

Powrót na górę strony