DZIAŁANIA POLICJI

Kolejni złodzieje katalizatorów w rękach poznańskich policjantów

Data publikacji 24.05.2023

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów z zaparkowanych na terenie miasta samochodów. To już kolejne w ostatnim czasie osoby, które wpadły w ręce mundurowych za tego typu przestępstwa. Zatrzymany 48-latek i jego o 10 lat młodszy kompan działali wspólnie i w porozumieniu. Usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 18 maja br. kryminalni z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali dwóch mieszkańców stolicy Wielkopolski podejrzanych o kradzież katalizatorów o łącznej wartości blisko 2 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, podejrzani w nocy 1/2 maja bieżącego roku dopuścili się kradzieży elementów układu wydechowego z pojazdów marki Mitsubishi oraz Mercedes zaparkowanych w jednej z hal garażowych w centrum Poznania.

Na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu mundurowi wytypowali potencjalnych sprawców tego czynu. Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani na terenie miasta 18 maja br. Byli znani policjantom ze swoich wcześniejszych występków.

48 i 38-latek zostali przesłuchani. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży dwóch katalizatorów, których dopuścili się działając wspólnie i w porozumieniu. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd.

sierż.szt. Łukasz Paterski

  • Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony