DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Zatrzymany za włamania do samochodów

Data publikacji 17.05.2023

Sprawcę trzech włamań do samochodów wykryli policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Grunwald. Mężczyzna włamywał się do aut zaparkowanych na terenie miasta. Kradł przede wszystkim torby z zawartością rzeczy osobistych oraz urządzeń elektronicznych. Teraz decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

6 kwietnia br. policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Poznań – Grunwald zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja. Tego dnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie. Z relacji wynikało, że próbował on dostać się do zamkniętego pojazdu osobowego zaparkowanego przy supermarkecie na poznańskim Grunwaldzie.

Na miejscu policjanci ustalili, że zgłaszający podczas powrotu z zakupów, zauważył na parkingu podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Chodził pomiędzy samochodami i chwytał za klamki, próbując dostać się do ich wnętrza. W pewnym momencie ta sztuka mu się udała i wszedł do jednego z pojazdów.

Kiedy na miejsce przyjechali mundurowi od razu zauważyli amatora cudzego mienia. Próbował on na oczach policjantów skraść rzeczy pozostawione w samochodzie, ponadto odpowiadał rysopisowi podejrzanego. Mundurowi natychmiast go zatrzymali.

Na podstawie zebranego w toku sprawy materiału dowodowego, policjanci ustalili, że zatrzymany 29-latek ma związek również z innymi dwoma podobnymi czynami karalnymi. Dokonał ich na przełomie marca oraz kwietnia br. w Poznaniu. Śledczy nie wykluczają jednak, że mógł dopuścić się większej ilości przestępstw. Śledztwo w tej sprawie nadal trwa.

29-latek usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodów. Decyzją sądu na wniosek Prokuratora Rejonowego Poznań – Grunwald został tymczasowo aresztowany. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

sierż.szt. Łukasz Paterski

  • Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony