DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Kolejny raz podzielili się krwią

Data publikacji 15.05.2023

Dzisiaj przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyła się kolejna w tym roku honorowa zbiórka krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przyjmował krwiodawców od 8.00 do 13.00. Podczas trwania akcji, 17 osób oddało honorowo prawie 8 litrów krwi dla potrzebujących, rannych i chorych.

Po raz kolejny w tym roku mundurowi i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzili dzisiaj Komendę Miejską Policji w Poznaniu, mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych. Od 8.00 do 13.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania oczekiwał na wszystkich chętnych na parkingu wewnętrznym budynku Komendy przy ul. Szylinga 2.

Podczas całej akcji od 17-tu osób personel medyczny pobrał prawie 8 litrów krwi.

Pamiętajmy, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajna substancja trafia do szerokiej grupy odbiorców: rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Dziękujemy Wam bardzo za ten bezcenny dar który ratuje życie!

 

  • Zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony