DZIAŁANIA POLICJI

Poznań - Huk, krzyk, hałas i dźwięk odpalonych rac

Data publikacji 23.03.2023

Huk, krzyk, hałas i dźwięk odpalonych rac to stałe elementy szkolenia policjantów z Ogniwa Konnego z Poznania. Wczoraj w ćwiczeniach uczestniczyli również policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze wspólnie twierdzą, że takie symulowane działania wykonane w różnych scenariuszach pozwalają im na sprawne i skuteczne pełnienie służby.

Wczoraj na terenie stajni w Żydowie odbyło się wspólne szkolenie policjantów z Ogniwa Konnego poznańskiej jednostki wraz z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. W jego trakcie nie zbrakło huków, krzyku, hałasu i dźwięku odpalonych rac, czy petard.

Wszystkie elementy i etapy szkolenia były tak przygotowane, aby odzwierciedlały, jak najbardziej realną sytuację w której mogą znaleźć się zwierzęta wraz ze swoimi jeźdźcami.

Policjanci pracując na co dzień z końmi, biorą udział w różnego rodzaju zabezpieczeniach imprez masowych, sportowych, kulturowych, czy zgromadzeniach.  Policjant siedzący na koniu jest w stanie zobaczyć więcej z wysokości niż patrol pieszy. Dzięki temu może szybciej reagować i pomagać ludziom w potrzebie. Policjanci na koniach z powodzeniem patrolują również tereny zielone, ciężko dostępne dla radiowozów. W Poznaniu najczęściej można ich spotkać na Cytadeli, Malcie, w parkach miejskich, nad Wartą i w okolicach podmiejskich jezior.

Takie ćwiczenia pozwalają policjantom przewidzieć zagrożenie, odpowiednio na nie zareagować i podjąć działania adekwatne do sytuacji w momencie istniejącego niebezpieczeństwa.

Przy tej okazji, przypominamy, że poznańskie Ogniwo Konne w Wydziale Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu istnieje od 23 lat. Obecnie w skład zespołu wchodzi 10 jeźdźców i 12 wierzchowców. Pod czujnym okiem instruktorów każdego dnia doskonalą swoje umiejętności, dzięki czemu uznawani są za jedną z najlepszych jednostek konnych w kraju. Swoją służbę pełnią przez cały rok. Ponadto raz w tygodniu odbywa się intensywny trening całodniowy. Obenie przygotowują się do atestacji, czyli najważniejszego dla nich egzaminu, którego przeprowadzenie planowane jest pod koniec kwietnia tego roku.   

Galeria zdjęć ze szkolenia znajduje się na oficjalnym profilu Facebook KMP w Poznaniu.  

mł.asp. Marta Mróz 

Powrót na górę strony