DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeżyce - Zatrzymani za kradzieże rowerów

Data publikacji 22.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji na Jeżycach zatrzymali 2 osoby podejrzane o kradzież 10 rowerów. Łączna wartość strat to 9 tys. złotych. Podejrzanym za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Jeżyce w wyniku czynności operacyjnych ustalenia i zatrzymali mieszkańców Poznania w wieku 21 i 28 lat, którzy są podejrzani, że od stycznia do lutego 2023 roku wspólnie i w porozumieniu ukradli 10 rowerów o łącznej wartości około 9 tys. złotych. Mężczyźni dokonywali kradzieży rowerów pozostawionych głównie przed klatkami wejściowymi do budynków mieszkalnych na terenie Ogrodów i Starych Jeżyc. Przecinali zabezpieczenia w postaci linek i kłódek i odjeżdżali. Podejrzani zostali zatrzymani 2 i 3 marca br.

Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Mężczyźni są dobrze znani policjantom, ponieważ już wcześniej byli zatrzymywani w związku z kradzieżami jednośladów. Funkcjonariusze ustalają teraz co podejrzani zrobili ze skradzionymi przedmiotami. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają również, żeby dobrze zabezpieczać swoje rowery. Sezon na jednoślady się rozkręca, dlatego warto zainwestować w dobre zabezpieczenie. Nawet na chwilę nie zostawiajmy naszych rowerów bez zapięcia. Przypinajmy je do stałych elementów otoczenia. Dobrym pomysłem jest również oznakowanie jednośladu. W przypadku odzyskania przez policjantów skradzionych rowerów, bez zbędnej zwłoki wrócą do swoich właścicieli.

Maciej Święcichowski

Powrót na górę strony