DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań/Wilda - Wpadli na gorącym uczynku kradzieży perfum

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży trzy osoby. Mężczyźni byli agresywni i awanturowali się w sklepie, gdzie dokonali przestępstwa. Wcześniej na ich bezprawne zachowanie zareagowali pracownicy sklepu. Złodziejom grozi do 5 lat więzienia.

13 marca br. policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież markowych perfum. Kiedy około godz. 15.30 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od razu ruszyli w rejon ulicy 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu. Informacje przekazane mundurowym wskazywały na to, że na terenie sklepu przebywają klienci, którzy mieli się awanturować i agresywnie zachowywać.

Na miejscu, policjanci ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia. Okazało się, że trzech mężczyzn dokonało kradzieży markowych perfum na kwotę kilkuset złotych. Dwóch z nich zabrało z półki towar, który następnie schowali pod kurtkę, a trzeci obserwował, czy nikt nie zauważy ich przestępczego działania.

Na to przestępstwo natychmiast zareagował pracownik ochrony. Sprawcy zostali ujęci przez personel sklepu do przyjazdu Policji. Mężczyźni zostali doprowadzeni do miejscowego komisariatu oraz przesłuchani. Usłyszeli już zarzuty.  Za ten czyn grozi im do 5 lat więzienia.     

mł.asp. Marta Mróz 

Powrót na górę strony