DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Północ - Dzielnicowi zatrzymali złodzieja. Kradł kratki kanalizacyjne

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 12 – stu żeliwnych studzienek kanalizacyjnych na terenie Poznania. Łupem 60-latka padło mienie o wartości 8 tys. złotych. Poznaniak odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 13 marca br. dzielnicowi z Komisariatu Policji Poznań – Północ zatrzymali mieszkańca Poznania podejrzanego o kradzież 12 – stu żeliwnych studzienek kanalizacyjny o wartości 8 tys. złotych. Jak ustalili policjanci do zdarzeń doszło na terenie poznańskiej Północy w okresie między 1 a 11 marca br.

Na podstawie zebranego materiału oraz analizy nagrań z kamer monitoringu mundurowi wytypowali potencjalnego sprawcę tego czynu. 13 marca br. dzielnicowi w trakcie patrolu zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby poszukiwanej. W trackie czynności okazało się, że jest to 60-latek, który miał związek z tymi kradzieżami.

Jak ustalili policjanci zatrzymany, skradzione pokrywy sprzedawał na złomie. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, a na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili mu łącznie cztery zarzuty kradzieży. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego losie zdecyduje sąd.

sierż. sztab. Łukasz Paterski 

Powrót na górę strony