DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wielkie znakowanie rowerów przy "Bramie Poznania"! Będą zabawy dla dzieci i pokazy sprzętu policyjnego! Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji 17.03.2023

W najbliższą niedzielę 19 marca w ramach rozpoczęcia sezonu rowerowego Komenda Miejska Policji w Poznaniu organizuje wielkie znakowanie rowerów. Akcja odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 na terenach zielonych przy "Bramie Poznania" przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu. Przy okazji znakowania jednośladów nie zabraknie stoisk profilaktycznych, gier i zabaw dla najmłodszych, pokazów sprzętu policyjnego oraz obecności naszych wspaniałych wierzchowców z Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy!

Wiosna nadciąga wielkimi krokami! Wiele osób wobec tego postanowi przesiąść się z samochodów na rowery. Rowery oprócz tego, ze mogą być źródłem domowej aktywności są też doskonałym środkiem transportu: tanim, zdrowym i bezpiecznym. Wiele osób korzysta z jednośladów zarówno dojeżdżając do pracy jak i na rodzinne wycieczki rowerowe. Ale jak uchronić nasze ukochane "dwa-kółka" przed kradzieżą i odstraszyć potencjalnego amatora cudzego mienia?

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom Komenda Miejska Policji w Poznaniu organizuje wielkie znakowaniie rowerów, które odbędzie się  w najbliższą niedziele 19 marca w godzinach 12:00 - 16:00. Akcja odbywać się będzie na terenach zielonych przy "Bramie Poznania" przy ul. Gdańskiej 2 w Poznaniu. Uczestnicy oprócz mozliwości oznakowania swojego roweru w ramach e-usługi WIBEROO - Wielkopolski Bezpieczny Rower, która jest częścią projektu pod nazwą Regionalne Obserwatorium Zagrożeń- rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji - będą mogli odwiedzić nasze stoiska profilaktyczne, gdzie m.in. będzie okazja porozmawiać z mundurowymi na temat bezpieczeństwa na drodze oraz jak uchronić swój rower przed kradzieżą, nie zabraknie również pokazów sprzętu policyjnego oraz gier i zabawach dla najmłodszych. Z bliska będzie można przyjrzeć się naszym wspaniałym wierzchowcom z Ogniwa Konnego KMP w Poznaniu.

Na miejscu nasze działania wesprze Straż Miejska Miasta Poznania oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. 

Informacje na temat tego:

- kto może przystąpić do znakowania rowerów
- jakie dokumenty są potrzebne
- jak przebiega taka czynność i w jaki sposób można ją usprawnić można znaleźć na stronie: https://bit.ly/2VewZaI

Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci, rodziny, starszych i młodszych! Do zobaczenia! Będziemy na Was czekać!

Powrót na górę strony