DZIAŁANIA POLICJI

Poznań/Grunwald - Podpalacz z Grunwaldu trafił do aresztu

Data publikacji 08.03.2023

Policjanci z Grunwaldu zatrzymali sprawcę serii podpaleń oraz zniszczeń. Przez jego przestępcze działanie uszkodzeniu uległy m.in. samochody, elewacje budynków, pojemniki na odpady oraz banery reklamowe. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a decyzją sądu na wiosek prokuratora został zastosowany wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Kryminalni z Komisariatu Policji Poznań - Grunwald zatrzymali mężczyznę, który ponownie dokonał podpaleń. Tym razem do przestępstw doszło na ulicy Jawornickiej w Poznaniu.  

Pierwsze sygnały o jego przestępczym działaniu policjanci otrzymali jeszcze w ubiegłym roku. Wtedy, w ciągu jednej nocy sprawca spowodował wiele zniszczeń. Zarzucane były mu czyny w postaci podpalenia dwóch pojazdów, czterech pojemników na odpady oraz uszkodzenia elewacji budynku, stolarki okiennej i banerów reklamowych, które zostały zniszczone w wyniku oddziaływania termicznego. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 130 tys. złotych. Mężczyzna został wówczas zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Jak się jednak okazało, to nie był koniec jego przestępczej działalności. 12 lutego br. dokonał kolejnych podpaleń. Tym razem uszkodził baner reklamowy oraz kontener  z zawartością towarów i narzędzi na ulicy Jawornickiej w Poznaniu. Straty oszacowano na blisko 20 tysięcy złotych. Ponadto, tego samego dnia za pośrednictwem komunikatora społecznościowego, groził właścicielom jednej z poznańskich firm podpaleniem budynku. Chciał w ten sposób wyłudzić od niech pieniądze. Sprawca został namierzony i zatrzymany przez policjantów już kilka dni po tym zdarzeniu.        

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz  grozi mu do 5 lat więzienia.  

mł. asp. Marta Mróz 

Powrót na górę strony