DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań – Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież

Data publikacji 27.02.2018

Poznańscy policjanci zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Wartość wszystkich ubrań wyceniono na ponad 900 tysięcy złotych. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi kara więzienia nawet do lat 5.

24 lutego br. podczas działań skierowanych przeciwko nieuczciwym handlarzom, policjanci  z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kontrolowali na terenie Poznania punkty hurtowej sprzedaży odzieży.

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że  do sprzedaży oferowane są towary, których wątpliwa jakość oraz niska cena mogą wskazywać na to, że naniesione na nich znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.  

Podczas kontroli stoisk, policjanci zabezpieczyli przedmioty posiadające nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych dwunastu światowych marek o wartości ponad 900 tysięcy złotych. Jak się okazało oferowana do sprzedaży ubrania, obuwie i torebki nie miały nic wspólnego z oryginałami. Towar ten nie trafi już do klientów.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub kara więzienia do lat 5.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.26 MB)

Powrót na górę strony