DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Odpowiedzą za nielegalny tytoń

Data publikacji 26.02.2018

Policjanci CBŚP i KMP w Poznaniu przy wsparciu KAS zlikwidowali magazyn krajanki tytoniowej i papierosów bez polskich znaków akcyzy. Za ten nielegalny proceder zarzuty usłyszało siedem osób. Z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógłby ponieść straty w wysokości 900 tysięcy złotych.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP od wielu miesięcy prowadzili działania dotyczące przestępczości akcyzowej, do której dochodziło w województwie wielkopolskim. W efekcie zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie, a następnie zatrzymanie ośmiu osób.

W środę 21 lutego br. policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy wsparciu funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Funkcjonariusze na terenie Poznania w jednej z hal gdzie znajdował się skup złomu ujawnili krajankę tytoniową i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Tam zatrzymano pięć osób.

Kolejne zatrzymania zostały przeprowadzone poza Poznaniem. W zatrzymanym przez policjantów aucie, w którym jechało trzech mężczyzn znajdował się worek z dziesięcioma kilogramami „lewych” papierosów. Ponadto podczas przeszukania mieszkania jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili kolejne 6 kg wyrobów tytoniowych.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 1150 kg krajanki tytoniowej oraz blisko 8 tysięcy sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. Z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógłby ponieść straty w wysokości 900 tysięcy złotych.  Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych pieniądze, które mieli przy sobie w kwocie prawie 36 tysięcy złotych.  

W tej sprawie siedem osób usłyszało zarzuty dotyczące przechowywania oraz przewożenia wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy. Jedna osoba została przesłuchana w charakterze świadka.

Podejrzanym zgodnie z kodeksem karno skarbowym grozi teraz kara nawet 3 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Patrycja Banaszak

 

 

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.07 MB)

 

Powrót na górę strony