DZIAŁANIA POLICJI

Poznań – Policjanci w Biegu po Schodach Collegium Altum

Data publikacji 24.10.2017

W budynku Collegium Altum, po raz trzeci odbyła się biegowa wspinaczka. O mistrzowskie medale walczyli szukający wyzwań biegacze, wśród których nie zabrakło stróżów prawa. Meta biegu to 17 piętro najwyższego budynku w Poznaniu. Aby do niej dotrzeć zawodnicy musieli pokonać schody liczące 372 stopnie.

W sobotę 21 października br. blisko 300 biegaczy i biegaczek wzięło udział w III Biegu po schodach Collegium Altum w Poznaniu. Pierwsi zwodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 10. Aby dobiec do mety zlokalizowanej na 17. piętrze wieżowca, każdy z uczestników musiał pokonać 372 stopnie schodów.

Organizatorem zawodów był Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz portal wszystkoobieganiu.pl. Patronat nad wydarzeniami objęli: jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski, prof. zw. UEP, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

W gronie biegaczy znaleźli się studenci, nauczyciele akademiccy oraz wielkopolscy policjanci i strażacy, dlatego też w ramach zawodów odbyły się III Mistrzostwa Polski Policji w Biegu po Schodach Collegium Altum. Zawody Objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

Wśród policjantek I miejsce zajęła st. sierż. Jolanta Kuc z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, uzyskując czas 2:21. Drugie miejsce zajęła policjantka z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu mł. asp. Monika Witt, uzyskując czas 3:45.

Po raz trzeci bezkonkurencyjnym policjantem, z czasem 1:32, był sierż. sztab. Tomasz Kubik z Komisariatu Policji w Koronowie. Drugie miejsce zajął sierż. Filip Pendrak z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu z czasem 1:43  Na trzecim miejscu uplasował się st. sierż. Dawid Cieślak z Komisariatu Policji Grunwald w Poznaniu, uzyskując wynik 1:45.

W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki, policyjnym biegaczom puchary wręczył mł. insp. Robert Kuśnierek Komendant Komisariatu Stare Miasto w Poznaniu.