Poznań - Stop hejterom!
Policjanci
Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w
Gimnazjum nr. 29 przeprowadzili debatę dotyczącą hejtowania w internecie. W
trakcie spotkania omówili wiele kwestii związanych z przestępczością
komputerową oraz moralnością i kształtowaniem wizerunku osoby poprzez portale
społecznościowe.
27 listopada br. Policjanci Zespołu Profilaktyki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu w poznańskim Gimnazjum nr. 29 im. Charlesa de Gaaulle’a przeprowadzili debatę dotyczącą hejtowania w internecie. W trakcie spotkania omówili kwestie związane z przestępczością komputerową oraz moralnością i kształtowaniem wizerunku osoby poprzez portale społecznościowe.
Hejtowanie, czyli obrażenie i znieważenie innych osób przez internet. To język nienawiści, który czasami nie zna granic. Policjanci wyszli temu naprzeciw i spotkali się z młodzieżą by o tym porozmawiać. W trakcie debaty omówili konsekwencje takiego postępowania. Uczestnicząca w spotkaniu młodzież chętnie zadawała pytania. Gimnazjaliści żeby zwrócić uwagę na konsekwencje hejtowania wykonali projekty filmowe oraz komputerowe, a na szkolnych korytarzach i w klasach rozwiesili plakaty.
Policja przypomina, że pomawianie przy pomocy środków masowego przekazu jest karalne!
Art. 212 Kodeksu Karnego
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
{galeria}PATRYCJA2014/hejter{/galeria}