Prewencja - Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na Nowym Mieście
28 stycznia br. odbyły się prelekcje dla uczniów z XIV Liceum Ogólnokształcącego na Osiedlu Piastowskim 106 w ramach realizowanego programu „Szkoła Wolna od Narkotyków i Przemocy”.
29 stycznia br. był dniem przeszkolenia i przekazania najistotniejszych informacji na temat bezpieczeństwa młodzieży w Szkole Podstawowej nr 3 mieszczącej się na ul. Osiedlu Piastowskim 27 w Poznaniu.
* W miniony poniedziałek Policjantka z Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto post. Marta Mróz spotkała się z uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr XIV na Osiedlu Piastowskim 106 w Poznaniu.Głównym celem spotkania było uzupełnienie wiedzy i wiadomości licealistów w zakresie bezpieczeństwa, odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz tematyki związanej bezpośrednio z narkotykami i dopalaczami.
W spotkaniu uczestniczyło około stu osób, którzy aktywnie brali udział w przeprowadzonych działaniach oraz wykazali się dużym zaangażowaniem w chęć uzyskania informacji poszerzających ich wiedzę na przedmiotowy temat. Na zakończenie spotkania przekazano uczniom ulotki i broszury zawierające kwestie dotyczące podstawowych norm społecznych dotyczących konsekwencji czynów karalnych, demoralizacji oraz wykazu miejsc gdzie mogą szukać pomocy w przypadku pojawienia się problemu.


* Sierż. Monika Witt - Policjantka z Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto przeprowadziła szkolenie i pogadankę na temat odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełniane czyny karalne, przedstawiła podstawowe pojęcia i terminy ściśle związane z wyżej wymienioną tematyką oraz podjęła kwestie dotyczące bezpieczeństwa funkcjonowania na drodze przy zaistniałych warunkach pogodowych.
W trakcie spotkania w którym udział wzięło około 60 osób duże zainteresowanie wśród młodzieży zyskały informacje uświadamiające ich, jakie są konsekwencje czynów karanych, które często w ich mniemaniu i rozumieniu są „ zwykłą zabawą”, „głupim żartem” wobec kolegów czy koleżanek.

Całość spotkania podsumowana została poprzez przekazanie uczniom ulotek, zawierających najważniejsze kwestie związane z konsekwencjami negatywnego zachowania i postępowania w społeczeństwie.
