DZIAŁANIA POLICJI

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań - Podsumowanie działań w ramach Programu przeciwdziałania procederowi żebractwa

Data publikacji 16.12.2010
W ubiegłym tygodniu  w  Urzędzie Miasta Poznania odbyło  się  spotkanie podsumowujące funkcjonowanie Programu przeciwdziałania procederowi żebractwa na terenie miasta Poznania w latach 2008-2010.

Projekt ten otrzymał wyróżnienie w ramach Konkursu „Samorządowy Lider Zarządzania 2010”, który organizowany jest w ramach projektu prowadzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy m.in. z Collegium Civitas, Siecią Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT, Instytutem Spraw Publicznych, Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich i Związkiem Miast Polskich.

Celem wyróżnionego projektu jest ograniczenie liczby osób żebrzących poprzez zwiększenie świadomości społeczności lokalnej na temat konsekwencji tego typu zachowań,  dostępu do informacji o możliwościach uzyskania wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, dostępu do istniejących form zatrudnienia oraz poprawa funkcjonowania społecznego.

obraz_mikoaj_2010_i_przedszkolaki_018.jp.jpg

Projekt został opracowany i wdrożony przez interdyscyplinarny Zespół Projektowy, w którego skład wchodzą przedstawiciele instytucji publicznych i pozarządowych stykający się w swojej działalności z problemem żebractwa.

Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Kayser podziękował osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz  wręczył okolicznościowe dyplomy.

Wyróżnienie otrzymała st. asp. Joanna Kęcińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Policjantka w projekcie aktywnie realizuje  i koordynuje zadania prewencyjne „Powrót z Ulicy” skierowane przede wszystkim na rozpoznanie  i ograniczenie zjawiska żebractwa wśród dzieci i młodzieży.

obraz_mikoaj_2010_i_przedszkolaki_009.jp.jpg

Ponadto członkowie zespołu otrzymali także zapewnienie, iż ze względu na doskonałą współpracę międzyinstytucjonalną w zakresie realizacji wyżej wymienionego projektu,  jego funkcjonowanie zostanie przedłużone do przyszłego roku. Planowane jest także podpisanie porozumienia o wymianie doświadczeń w zakresie projektu z miastami partnerskimi Krakowem i Wrocławiem.

Powrót na górę strony